Araştırma sonuçlarına göre amerikan tüketiciler hala tavuğu seviyor
20 Mart 2019

2015 Tavuk Pazarlama Semineri’nde sergilenen araştırma sonuçlarına göre iki öncelikli kanal olan süpermarket ve restoranlarda tavuk tüketimi 2015’te yine yüksek seviyede yer alıyor.

İki haftadır süren araştırmaya göre, süpermarketten alışveriş yapan kişilerin %85’i, restoranlarda ise %67’si tavuk eti yada ilgili tavuk ürünlerini tercih ediyor. Bu sonuçlar 2014’te yapılan araştırma ile neredeyse eşit sonuçlardır.
Ulusal Tavuk Konseyi (NCC) tarafından hizmete sokulan araştırma, ORC Uluslararası tarafından 1.109 yetişkin üzerinde gerçekleştirildi.

NCC Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tom Super, tavuğun hala Amerika’nın en çok tercih edilen protein kaynağı olduğunu ve herhangi bir gerileme yaşamadığını belirterek son araştırma sonuçlarının da bunu teyit ettiğini, yine de önlerinde bu alanda çok fırsat olduğunu söyledi.

Araştırmanın parçası olarak katılımcıların, en güncel tavuk alımlarını göz önüne alarak, bu alımı gerçekleştirmelerini sağlayan kriterleri puanlandırmaları istendi. Tazelik, fiyat ve tat en çok öne çıkan kriterler olarak göze çarptı.
Tüketicilerinin %29’unun tavuk alırken hiç bir endişe duymadığı gözlemlenirken, diğer katılımcıların tazelik,sağlıklı ve güvenli olması konusunda biraz endişe duydukları belirtildi.

Yorumlar.
    Henüz buraya kimse yorum yapmamış.Yorum yapmak için aşağıdaki paneli kullanabilirsin.
Yorum Yap.